Karjerai

Viss par mācībām ārzemēs!

"Starptautiskās izglītības dienas" 2018. gada 24. martā

24.martā Rīgā viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā notiks ikgadējā izstāde “Starptautiskās izglītības dienas”. Vairāk kā 80 dalībnieku, kas pārstāv vairāk kā 100 mācību iestādes no visas pasaules, piedalīsies šajā pazīstamajā un Baltijas valstīs lielākajā specializētajā izstādē par mācībām ārzemēs.

Tiek aicināti vidusskolēni, viņu vecāki un pedagogi  apmeklēt izstādi 24.martā  plkst. 10.00 - 17.00 (ieeja bez maksas).

Izstādē būs pārstāvētas:

  • universitātes un augstskolas;
  • biznesa skolas un profesionālās koledžas;
    starptautiskās angļu valodas skolas;
  • valodu nometnes;
  • privātās un valsts skolas un koledžas;
  • starptautiskie eksāmeni IELTS, Cambridge English, Aptis un citi;
  • informācija par kredītiem, stipendijām un bezmaksas mācībām.

Izstādes ietvaros notiks dažādi semināri un prezentācijas.

Ja jūs plānojat apmeklēt šo izstādi, apstipriniet savu ierašanos un paziņojiet aptuveno cilvēku skaitu, kas būs kopā ar jums.

Ar cieņu,

BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION

tel. 63607869

Informāciju sagatavoja un ievietoja PKK Marija Čerepenko

 

Izstāde ,,Skola – 2018”

23.februārī Rīgas 54.vidusskolas 9.a,9.b,11.a un 12.a klašu skolēni apmeklēja izstādi Skola – 2018 Ķīpsalas izstāžu centrā. Tur viņi varēja apskatīt stendus , kuros tika prezentētas Latvijas un ārvalstu  koledžas un augstskolas. Skolēniem bija iespēja klātienē uzdot jautājumus augstskolu un koledžu pārstāvjiem par mācībām šajās iestādēs un iespējām apgūt dažādas profesijas.

Skolas PKK I.Vorobjova

 

Iepazīstam biškopja profesiju!

2018. gada 20. un 21. februārī skolā viesojās biškopības saimniecība "Kalnu medus". Sandis Akmanis iepazīstināja 1. – 4. klašu skolēnus ar biškopja profesiju, darba instrumentiem. Skolēni aktīvi iesaistījās nodarbībā, ieguva jaunas zināšanas par  bitēm, medu un biškopja profesiju, izbaudīja garšīgo ziedu medu.

Paldies Sandrim Akmanim par lieliskajām nodarbībām!

PKK Marija Čerepenko

 

RTU un tomāti

Projektu dienu ietvaros 8.b klase apmeklēja “Getliņi Eko SIA”. Skolēni iepazinās tomātu un gurķu audzēšanu. Sadzīves atkritumu poligons ir mūsdienīgs, tehnoloģisks un draudzīgs apkārtējai videi. Skolēni iepazinās ar dažādiem tehnoloģijas profesiju pārstāvjiem: inženieriem, bioķīmiķiem u.c.
Pēc tam skolēni devās uz RTU un apmeklēja materiālzinātnes un ķīmijas mašīnbūves un transporta, enerģētikas un elektronikas fakultāti, lai iegūtu informāciju priekšstatu par to, kur var iegūt augstāko izglītību, lai varētu strādāt mūsdienīgos uzņēmumos, kur ražo dažāda veida produkciju.

Diskusija – nodarbība ,,Kas ietekmē karjeras izvēli”

Šā gada 16.februārī skolā notika diskusija – nodarbība, ko vadīja Biedrības ,,Laimes kalve” lektore Oksana Černova. Šī nodarbība bija paredzēta 10.a un 11.a klases skolēniem. Nodarbības laikā skolēni atbildēja uz jautājumiem, izteica savas domas par nākotnes plāniem , kas saistīti ar profesijas izvēli, pildīja uzdevumus, uzzināja, kas ir kompetences un kas jāzina, lai varētu pareizi izvēlēties profesiju.

8.a klases skolēns Leons Podbrezskis - Ēnu dienā Saeimā

Saeimā Ēnu dienā, 2018. gada 14.februārī, viesojās Rīgas 54. vidusskolas 8.a klases skolēns Leons Podbrezskis, lai klātienē iepazītu parlamenta darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Skolēnus uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece,  jaunieši varēja apskatīt  Saeimas nama telpas,  apmeklēt komisiju sēdes un redzēt citus parlamenta plānotos pasākumus, to starp Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāja Džona Berkova (John Bercow) vizīti Saeimas namā.

Leons bija deputāta Artusa Kaimiņa ēna. A. Kaimiņam bija 15 ēnas. Leons kopā ar citām A.Kaimiņa ēnām vēroja arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darbu. Vēlāk notika ēnotāju diskusija ar A. Kaimiņu.

Artuss Kaimiņš  ir Leona deputāts favorīts. Leons uzskata, ka Artuss ir deputāts, kurš aizstāv tautas intereses un izpilda solīto.

Leons Ēnu dienā guva lielisku pieredzi.

 

Pedagogs karjeras konsultants M.Čerepenko

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolā «Tehniskās jaunrades diena»

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros 2018. gada 25. un 26. janvārī skolā viesojās zinātkāres centra "ZINOO RĪGA" pārstāvji, kas vadīja karjeras izglītības nodarbības skolēniem, veidojot izpratni par karjeras iespējām zinātnes jomā. Pavisam notika 5 veidu nodarbības: Fidžet spineri, Uzveic plūdus, Zemestrīce, Gudrais plastilīns un Morzas kods.

Pasākumā tika iesaistītas visas klases. Skolēnos tas izraisīja lielu interesi, rosināja bērnu un jauniešu interesi par tehnisko jaunradi un inženierzinātnēm, attīstīja praktiskās iemaņas dabaszinātņu, elektronikas u. c. tehnisko disciplīnu jomā.

Vecāko klašu skolēni starpbrīžos meklēja atbildes uz jautājumiem un pildīja uzdevumus, kas bija apskatāmi uz “ZINOO RIGA” izvietotajiem plakātiem skolas 2. stāva gaitenī. Par iesniegtajām atbildēm skolēni ieguva balvu – pildspalvu.

Pedagogs karjeras konsultants M. Čerepenko

“Ātrie un uzmanīgie” konkursa “Gribu būt mobils” Rīgas pusfinālā

2018. gada 16. janvārī skolas komanda “Ātrie un uzmanīgie” (8.a klases komanda) piedalījās CSDD konkursa “Gribu būt mobils” pusfinālā. Konkurss notika Motormuzejā.
Konkursa laikā dalībnieki rādīja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības noteikumos, iesaistījās stafetē, interaktīvos uzdevumos un demonstrēja mājas darbu par informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”. Kampaņas mērķis bija pievērst uzmanību potenciāla riska situācijām pilsētās un iepazīstināt vadītājus un gājējus ar bīstamu situāciju priekšvēstnešiem. Visos pusfināla kontrolpunktos bija jāizmanto savas teorētiskās zināšanas un jāizmanto arī radošā pieeja. Veiksmīgam startam noderēja gan saliedēts komandas gars, gan spēja individuāli parādīt labu sniegumu. Komandas dalībnieki ieguva diplomu un balvas.
Paldies komandas dalībniekiem:
Jūlijai Krotovai
Iļjam Gugaļimskim
Andrejam Korovskim
Dmitrijam Ščukam.

Paldies par atsaucību un sadarbību skolotājai Tatjanai Bogdanovičai.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

IK “Signol” (Konfelāde) izbraukumekskursijā Rīgas 54. vidusskolā

Eiropas Sociālā fonda projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas 54. vidusskola īstenoja pasākumu “Ražots Latvijā”. 2018. gada 11. janvārī 5. un 6. lases skolēniem bija iespēja iepazīties ar  Konfelādes ražotājiem, iejusties degustatora lomā, degustējot marmelādi un sīrupus. Skolēni izveidoja savu marmelādi, iesaiņoja to.

Informācija: Rīgas 54. vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko.

Iepazīstam medmāsas profesiju!

Kārtējo reizi 07. decembrī  skolā viesojās Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas (RSU SKMK) pārstāvji, šoreiz  9. klašu skolēniem. Viņi  iepazinās ar izglītības iestādes studiju programmām, kā arī veica injekciju, iejutās medmāsas lomā. Skolēni iepazinās ar medicīna māsas instrumentiem, speciālo apģērbu, darbu.

PKK M.Čerepenko

Tikšanās ar mācību centra „LANDO” pārstāvi

2017 gada 1. decembrī Rīgas 54. vidusskolā notika nodarbība 6.a un 6.b klases skolēniem – informācijas ātra iegaumēšana un atmiņas attīstīšana. Nodarbībā skolēni uzzināja, kā galvas smadzenes apstrādā informāciju, kā darbojas dažādas galvas smadzeņu daļas un kāpēc ir vajadzīga uzmanība. Skolēni pārbaudīja savu uzmanību, darbojās ar sagatavotiem materiāliem – krāsainām tabulām.

Paldies 6.a klases audzinātājai M. Trocei par sadarbību!

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

KAA projekta pasākums “Ražots Latvijā” – ceptuvē “Lāči”’

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas 54. vidusskolas 1. un 2. klases skolēni 2017.29.11. īstenoja pasākumu “Ražots Latvijā”, dodoties ekskursijā uz ceptuvi “Lāči”, lai  iepazītos ar cepēja - maiznieka profesiju, viņa darbarīkiem, ražošanas procesu. Skolēni arī paši piedalījās maizes cepšanas procesā  – veidoja savu gardumu. Skolēnu atsauksmes par redzēto bija lieliskas.

Mācību ekskursija tika finansēta projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Paldies jaukajiem ceptuves darbiniekiem, klases audzinātājām Ludmilai Makarovai un Jevgeņijai Varlamovai par sadarbību!

Pasākumu izvērtēja Rīgas 54. vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko.

KAA pasākums “Ražots Latvijā” – ekskursijas uz VAS "Starptautiskā lidosta “Rīga”

2017.23.11. Rīgas 54. vidusskolas PKK Marija Čerepenko organizēja KAA pasākumu “Ražots Latvijā” 3. – 4. klasēm - ekskursijas uz VAS "Starptautiskā lidosta “Rīga”. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros.
Skolēni iepazinās ar starptautiskās lidostas “Rīga” nepieciešamajām profesijām, iepazinās ar reģistrācijas, kontroles un drošības, bagāžas izņemšanas procesa darbiniekiem, dispečera darbu, guva jaunus iespaidus par profesijām, kas saistītas ar aviāciju un darbinieku amatiem uzņēmumā.
Interesants bija gida stāstījums. Interesnata skolēniem likās drošības pārbaude lidostā. Drošības darbinieki viņus pārbaudīja kā īstus pasažierus, dažiem skolēniem bija jāiziet atkārtota pārbaude.
Pasākums rosināja skolēnus padomāt par saviem nākotnes nodomiem saistībā ar iepazītajām profesijām lidostā.
Varbūt starp mums ir nākamais lidotājs, stjuarte, dispečeris…?
PKK M. Čerepenko

 

Profesiju sīrups — 4. klasēm

2017.23.11. Rīgas 54. vidusskolas 4. klašu skolēnu komanda "Sprīdītis" piedalījās KI pasākumā "Profesiju sīrups". Pasākums notika Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Mūsu skolas skolēnu komanda piedalījās kopā ar profesijas ekspertēm – sporta kluba fitnesa trenerēm Natāliju Korovsku un Tatjanu Morozovu.

Skolēni iepazinās ar dažādu profesiju ekspertu darbu, aktīvi piedalījās profesiju pārstāvju darbnīcās. Skolēni guva pozitīvas emocijas – viņi dejoja kopā ar fitnesa trenerēm, vingroja kopā ar fizioterapeiti,  gatavoja saldējumu mohito pavāra darbnīcā, kopā ar dizaineri iekārtoja istabu u. c.

Paldies 4.a un 4.b klases audzinātājām I. Petrovai un R. Dņestrjanskai par skolēnu sagatavošanu pasākumam!

Paldies profesijas ekspertēm fitnesa trenerēm N.Korovskai un T.Morozovai par skolēniem sniegto iespēju!

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko