Karjerai

Kā plānot karjeru

KAA pasākums „Latvijas uzņēmumi un profesijas” 1. un 5., 6. klases skolēniem

2019. gada 28. maijā Rīgas 54. vidusskolas 1. klases skolēni apmeklēja Skrīveru pārtikas kombinātu. Skolēni iepazinās ar uzņēmumā iesaistītajām profesijām un ražošanas procesu, kā arī piedalījās meistarklasē - izmēģināja konfekšu ietinēja un iepakotāja profesiju, saņēma diplomu par amata apguvi.

2019. gada 28. maijā 5.a, 6.a un 6.b klases skolēni kopā ar klašu audzinātājām devās uz Karameļu darbnīcu Jelgavā, lai iepazīties ar privāta uzņēmuma tapšanu, uzņēmumā iesaistītajām profesijām, ražošanas procesu, piedalītos meistarklasē. Skolēni tika iepazīstināti ar strādājošajām profesijām uzņēmumā, darbinieku pienākumiem, darba apstākļiem un specifiku, nepieciešamajām prasmēm, kā arī vēroja karameles tapšanas procesu. Skolēni labprāt iejutās karameles ražošanas meistara lomā, veidoja katrs sev karameli, apstrādāja un iesaiņoja to.

Skolēni guva gan zināšanas, gan pieredzi, kas paplašinās viņu redzesloku par profesijām.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Iepazīstam kosmētikas ražošanas darbu

2019. gada 22. maijā 7.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju apmeklēja Latvijas dabīgās kosmētikas ražotāju - SIA “Madara Cosmetiks”. Skolēni iepazinās ar laboratorijas un ražotnes darbu. MADARA ir pilnībā dabīga un ekoloģiska kosmētika, kas ir sertificēta pēc starptautiskā Ecocert standarta. Tas ir brīvprātīgs standarts, kas sertificē kosmētikas produktus, apliecinot to dabīgo izcelsmi.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

„Dzīvei gatavs” – skolēnus dzīvei sagatavo Accenture

2019.10.05. Rīgas 54. vidusskolas 7.b un 6.a klases skolēni guva izpratni par skolā apgūstamo zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē. Pielietojot dizaina domāšanas principus, stundas laikā skolēni apguva tematu par dzimuma līdztiesību. Skolēni meklēja veidus, kā iedrošināt un ieinteresēt meitenes iesaistīties eksaktajās zinātnēs. Darbojoties grupās, skolēni apguva dizaina domāšanas fāzes, radīja jaunas idejas, prezentēja grupu darbu.

Skolu programmu „Dzīvei gatavs” īsteno „Iespējamā misija”, vieslekciju vadīja Accenture pārstāve.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

TSI pasniedzēju viesošanās skolā.

9.maijā Rīgas 54.vidusskolā viesojās Transporta un sakaru institūta robotikas fakultātes pasniedzēji. Viņi pastāstīja par iespējām mācīties institūtā, par studentu dzīvi, par grantu saņemšanas iespējām, lai varētu mācīties bez maksas. Uz skolu bija atvests TSI robotikas fakultātes izstrādātais NAO robots. Skolēni varēja apskatīties, kā viņš darbojas, kādas funkcijas viņam piemīt, kā viņš komunicē ar cilvēkiem.

Skolas PKK I.Vorobjova

Tikšanās ar ,,Sadales tīkla” darbinieci Tatjanu Stefanovu        pasākuma ,,Dzīvei gatavs” ietvaros

2019.gada 2.maijā skolā notika 6.a klases skolēnu tikšanās ar uzņēmuma ,,Sadales tīkls” elektroinženieri Tatjanu Stefanovu. Tatjana pastāstīja par savu darbu uzņēmumā, kāpēc viņa to dara,  kādu labumu nes viņas darbs cilvēkiem. Skolēni noklausījās ieteikumus par to, ko nedrīkst darīt elektropiegādes problēmsituācijās, kas jādara, ja notikusi nelaime. Skolēni noskatījās īsfilmu, atbildēja uz jautājumiem un aizpildīja darba lapas.

Skolas PKK I.Vorobjova

Skolēnu ekskursijas uz uzņēmumu ORKLA FOODS LATVIA

Šā gada 3., 10., un 17. aprīlī Rīgas 54.vidusskolas 7.a, 7.b, 8.a un 8.b klašu skolēni ar saviem klašu audzinātajiem apmeklēja uzņēmumu ,,ORKLA FOODS LATVIA"

Ekskursijas laikā skolēni varēja gūt priekšstatu par darba iespējam šajā uzņēmumā, par profesijām, kas vajadzīgas, lai strādātu šajā uzņēmumā, par darba apstākļiem, kā arī iepazinās ar produkciju, ko ražo šajā uzņēmumā. Skolēni noklausījās informāciju par uzņēmumu, kā arī saņēma nelielas garšīgas dāvanas.

Skolas PKK I.Vorobjova

Apmeklējam uzņēmumu “Spilva”

Š.g. 17. aprīlī Rīgas 54. vidusskolas 7. klašu skolēni apmeklēja “Spilvu”. Skolēni bija ļoti ieinteresēti uzņēmuma pārstāves stāstījumā, apskatīja ražotni, iepazinās ar ražošanas procesu, tajā iesaistītajām profesijām un uzņēmuma attīstību, kā arī  piedalījās degustācijā. Kā dāvanu skolēni līdzi saņēma īpašo Spilvas ābolu biezeni.

Ekskursija skolēniem patika, viņi uzdeva interesantus jautājumus ekskursijas vadītājai.

7.b klases audzinātāja Marija Čerepenko

Zobu higiēnists - profesija, kas rūpējas par cilvēka mutes dobuma veselību

2019.12.04. Rīgas 54. vidusskolā notika izglītojošs informatīvs pasākums 1. klases skolēniem, kurā zobu higiēniste, stāstot un lietojot uzskates līdzekļus, veicināja bērnu izpratni un iemaņas zobu higiēnas jautājumos.

Skolēni iepazinās ar zobu higiēnista profesiju, darba instrumentiem, darba apstākļiem un darba iespējām.

Zobu higiēnistei nācās atbildēt uz daudziem pirmklasnieku jautājumiem.

Pedagogs karjeras konsultants  Marija Čerepenko

Tikšanās ar Rīgas biznesa skolas 3. kursa studentu Laimoni Rozenvaldu

4.aprīlī skolā notika tikšanās ar Rīgas biznesa skolas pēdēja kursa studentu Laimoni Rozenvaldu.

Viņš pastāstīja 12.klases skolēniem par skolu, mācībām un turpmākās karjeras veidošanu pēc skolas  beigšanas. Pašlaik Laimonis raksta savu bakalaura darbu. Skolā var iegūt zināšanas uzņēmējdarbībā, lai varētu uzsākt savu biznesu, apgūt menedžmenta pamatus vai arī turpmāk strādāt par grāmatvedi.

Skolas PKK I.Vorobjova

Iepazīstam stikla pūtēja profesiju!

2019. gada 3. aprīlī Rīgas 54. vidusskolas 1. - 4. klašu skolēni iepazinās ar stikla pūtēja profesiju, uzzināja kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai veiktu šo darbu. Skolēni uzzināja, kā tiek veidotas stikla figūriņas no stikla, kā notiek stikla veidošana un apstrāde, kā arī praktiski izmēģināja pūst stikla burbuļus.

Skolēniem patika klausīties un skatīties, jo nodarbība bija ļoti aizraujoša. Skolēni uzdeva interesantus jautājumus.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Tikšanās ar SEB bankas pārstāvi

Vecāko klašu skolēniem arvien biežāk nākas pieņemt izšķirošus lēmumus dažādās dzīves situācijās, tajā skaitā arī par finanšu lietām, tādēļ, ar mērķi stiprināt jauniešos izpratni par finanšu plānošanu un naudas lietām, SEB bankas darbinieki jau ceturto gadu apmeklē skolas ar finanšu pratības lekcijām.

2. aprīlī mūsu skolā notika 12.klases skolēnu tikšanās ar SEB bankas speciālisti finanšu un kredītu jomā. Viņa pastāstīja skolēniem par finanšu plānošanu pēc skolas beigšanas, par kredītu veidiem mācībām, par izdevumu plānošanu,kā saprātīgi rīkoties ar naudu. Skolēni noklausījās lekciju ar informāciju par patstāvīgas dzīves izmaksām, algu apmēru, tehnoloģiju sasniegumiem, to ietekmi uz darba tirgu nākotnē, par profesijām, kas pazudīs, par jaunām profesijām un citiem svarīgiem finanšu jautājumiem.

Nodarbības beigās skolēni   ar mobilo telefonu palīdzību aizpildīja anketas.

Skolas PKK I.Vorobjova

Izglītības izstāde Skola 2019

Šā gada 1.martā 50 mūsu skolas  9. - 12. klašu skolēni apmeklēja izglītības izstādi Skola – 2109.

Skolēniem bija iespēja apskatīt augstskolu, koledžu un citu izglītības iestāžu stendus un uzdot šo mācību iestāžu pārstāvjiem jautājumus. Izstādes apmeklēšanas laikā skolēni saņēma dažādus bukletus un citus materiālus, kuros ir detalizēta informācija par mācību iestādēm.

Skolas PKK I.Vorobjova

,,ĒNU DIENAS” 2019

2019.gada 13.februārī 12.klases skolēni pēc iepriekšējas pieteikšanās guva iespēju apmeklēt dažādas iestādes ,,Ēnu dienu” ietvaros.

Kirils Zacepins, kas plāno mācīties augstskolā un kļūt par IT speciālistu, apmeklēja Meditterian Shipping company un iepazinās ar IT speciālista darba dienu.

Genāgijs Ivanovs, kas savu karjeru grib saistīt ar mācībām augstskolā un  sabiedriskajām attiecībām (Human Resources), iepazinās ar HR menedžera darbu.

Kristīna Sauškina un Anastasija Ijudina ir izvēlējušās medicīnas darbinieka profesiju un apmeklēja Latvijas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta koledžu, kur iepazinās ar sabiedrisko attiecību speciālista darba pienākumiem.

Skolas PKK I.Vorobjova

Ekskursija uz M.Čehova Rīgas krievu teātri

2019.gada 13.februārī 9.klases skolēni un viņu klases audzinātāja T.Kudrjavceva apmeklēja M.Čehova Rīgas krievu teātri ar mērķi iepazīties ar teātra vēsturi ,profesijām, kas vajadzīgas, lai skatītāji varētu baudīt izrādi - kostīmu mākslinieki, grima mākslinieki, apgaismotāji, skaņas režisori, skatuves darbinieki, režisori un ,protams, visbeidzot aktieri.

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Skolas PKK I.Vorobjova

Ēnu diena Saeimā

2019. gada 13. februārī Rīgas 54. vidusskolas 9.a klases skolēns Leons Podbrezskis viesojās Saeimā Ēnu dienā. Šogad Leons izvēlējās ēnot KPV.LV frakcijas deputātu Kasparu Ģirģenu, kuram kopumā bija 5 ēnas.

Ēnu dienas laikā Leons kopā ar citām ēnām vēroja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas, kā arī Publisko izdevumu un revīzijas komisijas darbu.

Skolēnus uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, ēnas apskatīja Saeimas nama telpas.

Atšķirībā no pagājušā gada, Leons varēja piedalīties KPV.LV frakcijas sēdē un vēroja, kā frakcija gatavojas plenārsēdei.

Leons Ēnu dienā papildināja savu pieredzi.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

9.a klases komanda noslēguma/apbalvošanas "Latvijas jauniešu NETiķetes" pasākumā Zinātņu mājā

 

Samsung Skola nākotnei ekspertu žūrija ir izvērtējusi iesniegtos darbus. Rīgas 54. vidusskolas 9.a klases komanda un komandas koordinatore M. Čerepenko apmeklēja noslēguma/apbalvošanas un "Latvijas jauniešu NETiķetes" prezentāzijas pasākumu 2019. gada 12. februārī LU Zinātņu mājā. Konkursā kopumā piedalījās 45 komandas no Latvijas, bet 8 labākās komandas tika uzaicinātas uz noslēguma pasākumu.

 9.a klases komanda konkursā ieguva 4. vietu “Žūrijas simpātiju” un ielūgumu – dāvanu karti uz Realitātes spēli “MY ESCAPE”.

  9.a klases skolēnu komanda:

Andrejs Korovskis, Leons Podbrezskis, Iļja Gugaļimskis, Jūlija Krotova, Jelizaveta Botina izstrādāja Netiķetes vadlīnijas par e-saziņas netiķeti skolā.

Paldies 9.a klases komandai par sadarbību un dalību konkursā!

Jums vēl ir, kur tiekties!

Pedagogs karjeras konsultants M. Čerepenko

Kas strādā lidostā?

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 29. janvārī Rīgas 54. vidusskolas 3. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju L. Makarovu devās ekskursijā uz lielāko lidostu Baltijā „ Rīga”.

Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar karjeras iespējām lidostā “Rīga”.  Skolēni iepazinās ar lidostā strādājošajām projesijām. Izrādās, ka lidostā ir pieejami daudzu profesiju pārstāvji, sākot no dārzniekiem, apkopējiem, mehāniķiem, tehniķiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, ornitologiem, dispečeriem, beidzot ar pilotiem un stjuartiem, dažādiem IT speciālistiem.

Skolēni uzzināja, kā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes, arī paši gāja cauri rentgena iekārtai, tika pārbaudītas skolēnu līdzi paņemtās mantas. Katram bija jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Pēc tam speciāli paredzētās kastēs bija jāsaliek visas savas mantas.
Gids pāradīja, kā notiek bagāžas svēršana.

Ekskursijās beigās ar lidostas autobusu skolēni brauca apkārt lidlaukam, un gids izstāstīja par darbībām lidlaukā. Par piemiņu skolēni saņēma nelielu suvenīru – atslēgu piekariņu.

Ekskursija skolēniem ļoti patika, bija noderīga.  Skolēni ieguva ieskatu, kas un kā notiek lidostā,  kas ir izvietots lidostas teritorijā, guva priekšstatu par lidostas darba apstākļiem, specifiku, vidi, drošību. Uzzināja, cik atbildīgs un sarežģīts ir darbs lidostā „ Rīga”.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Jelgavas Karameļu darbnīcā

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 1. gada 17. janvārī 7.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju M. Čerepenko apmeklēja Jelgavas Karameļu darbnīcu, iepazinās ar karameļu (100% roku darbs) gatavošanas paraugdemonstrējumu, iepazinās ar karameļu meistara darbu, piedalījās radošajā darbnīcā - izveidoja savu karameli.

Skolēni aktīvi uzdeva jautājumus , guva zināšanas un pieredzi, kas  viņiem noderēs karjeras izvēlē.

Pedagogs karjeras konsultants M. Čerepenko

Tikšanās ar skolas absolventiem

2019.gada 10.janvārī skolas konferenču zālē notika vidusskolēnu tikšanās ar skolas 2016./2017.mācību gada absolventiem A.Šarovu, V.Ņikolajenko un E.Ļemeševski.

Anastasija Šarova mācās Latvijā, Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijā viesnīcu un restorānu biznesa fakultātē. Viņa pastāstīja par mācībām, studiju  iespējām , dzīvošanu kopmītnēs, studentu dzīvi ārpus lekciju laikā.

Eduards Ļemeševskis  dzīvo un mācās ārzemēs, Lielbritānijā, un apgūst zināšanas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par biznesa konsultantu. Viņš pastāstīja par mācību specifiku Lielbritānijā, kreditēšanas iespējām, iespējām strādāt un apvienot darbu un mācības.

Violeta Ņikolajenko mācās Krievijā, Sanktpēterburgas Kultūras akadēmijā. Viņa pastāstīja par grūtībām, kas rodas sākot patstāvīgu dzīvi, par laika un budžeta plānošanu un par ot, ka viņa mācās ar prieku tieši to, par ko bija sapņojusi.

Tikšanās laikā 10.-12.klašu skolēni uzdeva jautājumus un saņēma atbildes

Skolas PKK I.Vorobjova.


Tikšanās ar skolas absolventi

2018.gada 6.decembrī skolā notika 12.klases skolēnu tikšanās ar Jeļenu Jahvarovu, 12.klases skolnieces māti, Rīgas 54.vidusskolas absolventi.

Tikšanās laikā Jeļena pastāstīja par skolas gaitām, par sekmēm un priekšmetiem, kas viņai patika un labi padevās. Skolu beidzot, viņa turpināja mācības augstskolā, taču pēc diploma saņemšanas un darba gaitu sākšanas saprata, ka tas nav darbs, ko viņa varētu darīt.

Tālākais stāsts bija par meklēšanu, dažādu kursu apmeklēšanu līdz beidzot viņa atrada to darbu, kas viņai šķiet tiešām interesants.

Galvenā Jeļenas stāsta doma bija tāda, ka nevajag baidīties mēģināt ko jaunu, meklēt to, kas patīk un mērķtiecīgi virzīties uz priekšu sava mērķa īstenošanā.

Tikšanās laikā 12.klases skolēni uzdeva jautājumus un saņēma atbildes.

Skolas PKK I.Vorobjova.

Ziepju meistardarbnīca skolā

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

2018. gada 29. novembrī Rīgas 54. vidusskolas 4., 5. un 7. klašu skolēni iepazinās ar Latvijas uzņēmumā „3Dsoap” iesaistītajām profesijām, darbinieku pienākumiem, darba specifiku, tehnoloģijām ziepju ražošanā.

Ziepju ražotnē nepieciešamas vairākas profesijas: ķīmiķis, tehnologs, dizainers, pārdevējs, grāmatvedis, menedžeris, šoferis.

Lielu gandarījumu skolēniem sniedza praktiskā nodarbība. Skolēni veidoja suvenīru ziepju gabaliņus, izmantojot 2 ziepju darināšanas tehnikas – ar ūdenī šķīstošu bildīti un figūriņu iekausēšanu. Meistari un asistenti palīdzēja bērniem iesaiņot izgatavotās ziepes caurspīdīgā dāvanu maisiņā.

Skolēni ieguva gan zināšanas, gan pieredzi, kas noderēs karjeras izvēlē nākotnē.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Karjeras pasākums

      20.11.2018. Rīgas 54.vidusskolā notika pasākums - izglītojošā spēle ,,Karjera” 10.-12.klašu skolēniem.

          Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Skolēni tika sadalīti divās grupās, katras grupas spēles laiks bija 2 stundas.

Spēles gaitā dalībnieki apzinās, ka karjera nav vienkārši profesionālas izaugsmes process- tā ir ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa. Piedaloties spēlē, skolēniem ir iespēja apzināti izvēlēties savu darbības virzienu vai pat profesiju un neformālā vidē aizdomāties par savām stiprajām pusēm un dzīves prioritātēm.

Spēles dalībnieki paši meklēs un radīs atbildes uz jautājumiem:

 • Kas man ir svarīgi un ko īsti es gribu darīt?
 • Ko es varu darīt un kādas ir manas stiprās puses?
 • Kā uzzināt vairāk par savu potenicālo profesiju un kā to apgūt?

 Dalībnieki, praktiski darbojoties, pilnveidos prasmes:

 • pielietot kritisko domāšanu un uzņemties atbildību savas nākotnes darbības virziena vai pat profesijas izvēli;
 • veikt pašanalīzi savu stipro pušu apzināšanā un sasaistē ar potenciālo nākotnes profesiju;
 • īstenot izvēlētās profesijas „pielaikošanu”.

Papildus, atbilstoši slavenā amerikāņu psihologa Dž. Hollanda proforientācijas testiem, dalībnieki pārbaudīs, kas notiek, ja profesijas izvēlē tiek iesaistīts ne tikai saprāts, bet arī sirds.

Skolas PKK I.Vorobjova

Karjeras izglītības pasākums

            8.11.2018. Rīgas 54.vidusskolas konferenču zālē notika 10. - 12.klašu skolēnu tikšanās ar biedrības Dream Foundation pārstāvi Esteri Upmaci. Skolēniem bija iespēja uzzināt par studijām ārzemēs – Nīderlandē, Dānijā un Lielbritānijā, par studiju kredītu iespējām, par studiju programmām, par profesijām, ko var iegūt mācoties šajās augstskolās. Par dažām profesijām skolēni nekad agrāk nebija dzirdējuši. Dream Foundation pārstāve piedāvāja bezmaksas palīdzību nepieciešamo dokumentu sagatavošanā. Skolēni, kas plāno mācīties ārzemēs, novērtēja šādas palīdzības iespēju.

Skolas PKK I.Vorobjova

Karjeras attīstības pasākums  “Profesiju pētnieks”

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

2018.09.11. Rīgas 54. vidusskolā viesojās personīgās izaugsmes treneris Mārtiņš Geida, lai rosinātu skolēnu interesi par dažādām profesijām un iepazīstinātu skolēnus ar darba pasauli ar dažādu paņēmienu palīdzību.

 1. klašu skolēni atpazina nodarbošanās un profesijas, skatoties multiplikācijas filmu fragmentus, veidoja profesiju ķēdes ar īpaši sagatavotu kartiņu palīdzību.

Skolēni:

 • iepazina profesiju pasauli;
 • izrādīja interesi, uzdeva jautājumus, izteica viedokli;
 • attīstīja sadarbības prasmes.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Karjeras nedēļas 2018 pasākums

 11.10.2018. Rīgas 54.vidusskolā notika pasākums - diskusija Karjeras nedēļas 2018 ietvaros.

Diskusija par karjeras atbalsta ietekmi izglītības iestādē. Pieredzējušu speciālista vadībā jaunieši meklēja atbildes uz jautājumiem – „Vai ir viens pareizais ceļš karjeras lēmuma pieņemšanā? Kā karjeras atbalsta pasākumi ietekmējuši manas karjeras vadības prasmes?”

Noklausoties pieredzējuša kouča lekciju – prezentāciju, skolēni tika iesaistīti diskusijā, kuras laikā tika meklētas atbildes uz jautājumiem par karjeras lēmuma pieņemšanu. Skolēni izteicās par karjeras atbalsta pasākumiem un to ietekmi uz viņu karjeras vadības prasmēm.

Skolēni uzzināja, kā iepazīt un izzināt sevi, lai veiksmīgāk izvēlētos nākotnes profesiju. Nodarbības laikā skolēni tiek iepazīstināti ar speciālo metodiku karjeras lēmumu pieņemšanai.

Skolēni mācījās uzdot sev jautājumus un atbildēt uz tiem.

Skolas pedagogs karjeras konsultants I.Vorobjova

Karjeras nedēļas 2018 pasākums

     10.10.2018. Rīgas 54.vidusskolā notika pasākums -  diskusija Karjeras nedēļas 2018 ietvaros.

Nodarbības aktualitātes un nepieciešamības pamatojums – veiktās aptaujas skolās atklāj, ka daudziem skolēniem ir ļoti zema izpratne par to,kāpēc nepieciešamas zināšanas, līdz ar to trūkst izpratne uz kādiem pamatiem balstīt savas nākotnes karjeras izvēli.

Nodarbības mērķis ir paaugstināt skolēnu izpratni par savu nākotnes profesiju.

Nodarbības uzdevums ir veicināt skolēna izpratni par to, kā izvēlēties nākotnes profesiju, palīdzēt rast iekšēju, personīgu motivāciju mācīties un atrast ceļa rādītājus savai nākotnes profesijas izvēlei.

Nodarbības īstenošanas forma bija diskusija pēc noskatītās filmas, kas padarīja nodarbību saprotamāku 7. un 8. klašu skolēniem.

Nodarbībā pastāsta kāds ieguvums ir, ja cilvēks mācās un strādā. Skolēnu grupa piedalījās praktiskos vingrinājumos un sarunā. Nodarbības laikā demonstrēja filmu "Kompetence", kas sastāv no trīs daļām, pēc katras  notika diskusija. Nodarbības gaitā skolēni gūst izpratni par to, kasjāņem vērā izvēloties savu nākotnes profesiju.

Skolas PKK I.Vorobjova

„Profesiju sīrups” Rīgas 54. vidusskolā

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumā „Profesiju sīrups” 3. - 5. klašu skolēni tikās ar profesiju ekspertu pārstāvjiem. Katras klases skolēnu grupas pasākuma laikā apmeklēja 10 profesiju pārstāvjus/ekspertus, iepazinās ar viņu profesiju, pildīja ekspertu dotos uzdevumus: eksperimentēja, pētīja, izzināja, praktiski izmēģināja dažādo profesiju pasauli. Profesijas eksperts novērtēja skolēnu praktisko darbību.

Pasākumā piedalījās profesiju ekspertu pārstāvji:

 1. Rīgas Valsts tehnikuma Datorikas nodaļa – programmētājs, datortehniķis, robotika.
 2. Rīgas 3. arodskolas - metālapstrādes profesiju pārstāvji Marika Aņisko un Edgars Seimuškins.
 3. Rīgas stila un modes tehnikuma pedagoģe, fotodizaina speciāliste, fotogrāfe Linda Ratuta.
 4. SIA „Riharda Čerkovska Aģentūra” – pasākumu vadītājs Rihards Čerkovskis.
 5. SIA „Karatē klubs SANBON” galvenais karatē treneris Vsevolods Ļebedevs.
 6. Siera mājražotāja no Saldus novada Jaunlutriņu pagasta Āboliem Mārīte Jēkabsone.
 7. VUGD, Rīgas reģiona pārvaldes 5. daļas komandieris Dmitrijs Novikovs.
 8. Manikīra un pedikīra meistare Katerina Terikova.
 9. Fitnesa treneres Natālija Korovska un Tatjana Morozova.

Skolēni attīstīja sadarbības un komunikācijas prasmes, uzzināja daudz jauna. Šajā pasākumā bija tikai ieguvēji.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Veidosim paši savu Konfelādes konfekti!

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

2018.gada 8. oktobrī Rīgas 54. vidusskolas 1., 2. klases skolēni Karjeras atbalsta pasākuma „Būvē savu karjeru pats!” laikā iepazinās ar uzņēmēja profesiju, pienākumiem, darba specifiku, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm. Radošās nodarbības laikā skolēni veidoja savu konfekti Konfelādi, apstrādāja un iesaiņoja to. Skolēni guva gan zināšanas, gan pieredzi, kas noderēs karjeras izvēlē.

Pēc pasākuma skolēni kopā ar klases audzinātājām pārrunāja dzirdēto un redzēto, zīmēja Konfelādes tapšanas darbu procesus.

Rīgas 54. vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Karjeras nedēļas 2018 pasākums

    09.10.2018. Rīgas 54.vidusskolā notika pasākums ,,MOTOGURU” Karjeras nedēļas 2018 ietvaros. Šis pasākums lekcijas – nodarbības formātā ļāva vidusskolēniem iepazīties ar auto-moto jomas profesijām, ar iespējām darboties šajā jomā Latvijā.

Pirmā pasākuma daļa, kuras laikā skolēni dzirdēja arī kādu veiksmes stāstu, notika skolas telpās.

Skolēni tika iepazīstināti ar Auto/Moto pasaules profesijām, darba specifiku, nepieciešamām iemaņām un tie tika aicināti sasaistīt savu nākotnes profesiju ar savu dzīves aizraušanos.

Skolēni uzzināja par auto/moto nozari Latvijā, tās sniegtajām iespējām nākotnes profesijai, nepieciešamajām kompetencēm un rakstura īpašībām. Lektori veicināja skolēnu interesi par auto/moto sportu un braukšanas tiesību iegūšanu, kas noder turpmākajā karjerā

Nodarbības laikā vidusskolēni tika iedrošināti palikt Latvijā un realizēt savus sapņus dzimtenē Pasākuma ietvaros skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar  ikdienas darba pienākumiem, kā arī  izglītības, pašizglītības un personīgās izaugsmes iespējām. Tika runāts par nepieciešamajām prasmēm un rakstura īpašībām. Lektori pastāstīja par atšķirību starp sportu un ikdienu auto/moto nozarē.

Skolēniem bija dota iespēja apskatīt  mācību un sporta motociklus, ekipējumu, tā ražotājiem un profesijām, kas strādā nozarē, kā arī veikt izmēģinājuma braucienus ar instruktoru.

Skolas PKK I.Vorobjova

7.b klase – Restorānu servisa skolā

 1. gada 26. septembrī 7.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju M. Čerepenko devās uz Restorānu servisa skolu Rīgā.

Mērķis:

 • iepazīties ar ēdināšanas speciālistu profesijām, kuras var apgūt Restorānu servisa skolā;
 • piedalīties radošajā darbnīcā.

Ekskursija skolēniem ļoti patika.

4. klašu skolēni - mācību ekskursijā - Restorānu servisa skolā

Rīgas 54.vidusskolas 4.a, b klases skolēni un klases audzinātāja  Jeļena Majakova gada 14. septembrī ciemojās Restorānu servisa skolā.

Skolēni uzzināja:

 • Skola sagatavo augstākā līmeņa profesionāļus darbam labākajos restorānos gan Latvijā, gan ārvalstīs.
 • Mācību darbā izmantot tikai labāko inventāru, produktus un mācību materiālus.
 • Sadarbojas ar atzītiem un uzticamiem partneriem, nodrošinot audzēkņiem kvalitatīvu mācību vidi un labākās prakses iespējas.

Restorānu servisa skolā var apgūt šādas izglītības programmas: pavārs, viesmīlis, konditors, restorāna speciālists.

Skolēniem ļoti patika.

Rīgas 54. vidusskolas  pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Iepazīstam ugunsdzēsēja un glābēja profesiju!

Rīgas 54. vidusskolas 5. un 7. klašu skolēni apmeklēja VGDU daļu. Skolēni iepazinās  ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, apskatīja ugunsdzēsēju depo un VUGD tehniku tuvplānā, varēja izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu un pasēdēt ugunsdzēsēju mašīnā.  Katrs izmēģināja trāpīt ūdens strūklu no liela hidranta spainī. Skolēni ar interesi klausījās par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. Daudzi skolēni iedvesmas pilni izteica vēlēšanos apgūt ugunsdzēsēja profesiju.

VUGD darbinieki skolēniem atgādināja arī drošības noteikumus, izskaidrojot pārgalvīgas rīcības iespējamās sekas, sniedza atbildes uz bērniem interesējošiem jautājumiem.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Kas ietekmē karjeras izvēli?

10.05.2018. skolā notika nodarbības ,,Kas ietekmē karjeras izvēli?”

Šis pasākums tika organizēts ,,Karjeras attīstības atbalsta” projekta ietvaros.

Izglītības iestādes ,,Laimes kalve “ lektore Oksana Černova saprotamā valodā pastāstīja, kas ietekmē karjeras izvēli.

Nodarbības laikā 7.a, 7.b, 8.a, 8.b., 9.a un 9.b klašu skolēni uzzināja, kas ir kompetences, kāpēc vajadzīga izglītība, kā var motivēt sevi mācīties, lai tālāk varētu veikt pareizu profesijas izvēli. Skolēni aizpildīja testa lapas, kā arī guva atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Skolas PKK I.Vorobjova

Tikšanās ar SIA ,,Giline for life”

25.04.2018. skolā KAA projekta ietvaros

bija tikšanās ar SIA ,,Giline for life” , kas nodarbojas ar marmelādes konfekšu ražošanu, pārstāvi.

Tikšanās laikā 7.a un 7.b klašu skolēni varēja uzzināt:

 1. par uzņēmuma tapšanu no ,, idejas līdz realizācijai”
 2. par darba specifiku, nepieciešamām zināšanām un prasmēm, profesijām uzņēmumā
 3. notika produktu degustācija
 4. meistarklases laikā skolēni paši veidoja savas marmelādes konfektes

Skolas PKK I.Vorobjova

Veselīgu našķu pagatavošanas meistarklase

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

2018.gada 20. aprīlī  Rīgas 54. vidusskolas 1., 2. klašu skolēni  iepazinās ar ražošanas uzņēmumā “Sēklu muss” iesaistīatjām profesijām, iejutās veselīgas pārtikas ražotāja profesijā. Pasākuma “Ražots Latvijā” laikā skolēni iepazinās ar uzņēmējdarbību, nepieciešamajām darba prasmēm sava biznesa veidošanai. Skolēni radīja saldumu pārtikas produktus – batoniņus un trifeles – pagatavoja, izdekorēja un iepakoja.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Tikšanās ar Rīgas pašvaldības policijas pārstāvjiem

19.04 skolā notika 11. Un 12.klašu skolēnu tikšanās ar Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem. Tikšanās laikā pašvaldības policijas pārstāvji pastāstīja par darbu policijā, par policistu pienākumiem, par nepieciešamām iemaņām un prasmēm, kas vajadzīgas, lai strādātu policijā. Policisti pastāstīja par apmācībām pirms stāšanās darbā, par izaugsmes iespējām un bonusiem, kas paredzēti visiem Rīgas pašvaldības policistiem. Tikšanās laikā policijas darbinieki atbildēja uz jautājumiem, demonstrēja video par savu darbu un ļāva pielaikot speciālo apģērbu, kas ir vajadzīgs ārkārtējos gadījumos.

Skolas PKK I.Vorobjova

Meistarklase “Sēklu muss”

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

2018.gada 18. aprīlī  Rīgas 54. vidusskolas 6. klašu skolēni  tikās ar praktizējošu uzņēmēju, SIA “Sēklu muss” vadītāju A.Nazarecu. Pasākuma “Ražots Latvijā” laikā skolēni guva priekšstatu par biznesa perspektīvām Latvijā. Uzņēmuma “Sēklu muss” vadītāja dalījās pieredzē, iepazīstināja skolēnus ar savu darbību, pastāstīja  par to, kā darbojas uzņēmums, kādu profesiju pārstāvji uzņēmumā strādā, kādas īpašības nepieciešamas, lai strādātu komandā. Skolēni radīja saldumu pārtikas produktus – batoniņus un trifeles. Skolēni uzzināja, kādi ir uzņēmuma vadītāja pienākumi, kādi ir saldumu ražotāja galvenie pienākumi. Skolēnus interesēja arī uzņēmuma darba vide,  instrumenti, nepieciešamās prasmēm un iemaņas. Pasākuma dalībnieki guva nelielu ieskatu  produkta tapšanā no gatavošanas, līdz noformēšanai un iesaiņošanai.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Konfelādes meistarklase

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

2018.gada 17. aprīlī  Rīgas 54. vidusskolas 3. un 4. klašu skolēni iepazinās  ar  ģimenes uzņēmuma  „Ik Snigol”, kas nodarbojas ar marmelādes un dabīgo sīrupu ražošanu, privātā biznesa īstenošanu no idejas  līdz realizācijai. Skolēni noskaidroja, kādi darbi jāveic, lai izveidotu privāto biznesu, lai panāktu produkcijas atpazīstamību un izietu starptautiskajā tirgū.

Meistarklases laikā skolēni noskaidroja, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešamas ar pārtikas ražošanas  jomu saistītajās profesijās, tuvāk iepazinās ar pārtikas tehnologa profesijai nepieciešamajām kvalitātēm, izprast šī darba nozīmi pārtikas ražošanā.  Visiem skolēniem bija iespēja pašiem pagatavot savu konfelādi, tā iemēģinot roku un iejūtoties marmelādes ražotāja profesijā.

Pēc pasākuma skolēni kopā ar klases audzinātājāmpārrunāja dzirdēto un redzēto, zīmēja konfelādes tapšanas darbu procesus.

Paldies klases audzinātājām J. Majakovai, I. Petrovai un R. Dņestrjanskai par sadarbību!

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

Meistarklase keramikas darbnīcā

Pasākums “Ražots Latvijā” notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros 2018. gada 22. - 27. martā. Rīgas 54. vidusskolas 5. – 6. klašu skolēni vienu dienu kopā ar klases audzinātājiem viesojās SIA  “Mersart” darbnīcā, lai iepazītu mākslas keramiķa profesiju un paši veidotu savu suvenīru no māla.

Skolēnos tas izraisīja lielu interesi. Skolēni atsauksmēs  rakstīja, ka keramiķa profesija ir grūta, sarežģīta, bet interesanta.  Skolēni labprāt iejutās keramiķa profesijā un ar aizrautību veidoja dažādas figūras no māla, kuras viņi saņems, kad tās tiks apdedzinātas krāsnīs.

Pedagogs karjeras konsultants M. Čerepenko

Karjeras attīstības atbalsta pasākums ,,Darba pasaules iepazīšana”

22.03.2018. Rīgas 54.vidusskolā notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums, ko vadīja karjeras konsultants Mārtiņš Geida. Nodarbībās piedalījās 8.a, 8.b, 9.a, 9.b, 10. un 11. klašu skolēni. Skolēni tika sadalīti trijās grupās. Lekcijas temats bija ,,Darba pasaules iepazīšana”. Skolēni uzzināja par iespējām sākt pelnīt naudu mācoties skolā, par to, kas tiek ražots Latvijā un par oriģināliem produktiem, ko veidojuši Latvijas skolēni un kuri tiek sekmīgi pārdoti gan mūsu valstī, gan ārzemēs.

Skolas PKK I.Vorobjova

Lepojamies!

2018. gada 9. martā 6. b kl. skolēns Gļebs Ragozins piedalījās “Daugavpils pilsētas atklātajā čempionātā boksā”. Gļebs sekmīgi cīnījās un ieguva 1. vietu čempionātā boksā.

Pedagogs karjeras konsultants un  6. b kl. audz. M.Čerepenko

Viss par mācībām ārzemēs!

"Starptautiskās izglītības dienas" 2018. gada 24. martā

24.martā Rīgā viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā notiks ikgadējā izstāde “Starptautiskās izglītības dienas”. Vairāk kā 80 dalībnieku, kas pārstāv vairāk kā 100 mācību iestādes no visas pasaules, piedalīsies šajā pazīstamajā un Baltijas valstīs lielākajā specializētajā izstādē par mācībām ārzemēs.

Tiek aicināti vidusskolēni, viņu vecāki un pedagogi  apmeklēt izstādi 24.martā  plkst. 10.00 - 17.00 (ieeja bez maksas).

Izstādē būs pārstāvētas:

 • universitātes un augstskolas;
 • biznesa skolas un profesionālās koledžas;
  starptautiskās angļu valodas skolas;
 • valodu nometnes;
 • privātās un valsts skolas un koledžas;
 • starptautiskie eksāmeni IELTS, Cambridge English, Aptis un citi;
 • informācija par kredītiem, stipendijām un bezmaksas mācībām.

Izstādes ietvaros notiks dažādi semināri un prezentācijas.

Ja jūs plānojat apmeklēt šo izstādi, apstipriniet savu ierašanos un paziņojiet aptuveno cilvēku skaitu, kas būs kopā ar jums.

Ar cieņu,

BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION

tel. 63607869

Informāciju sagatavoja un ievietoja PKK Marija Čerepenko

Izstāde ,,Skola – 2018”

23.februārī Rīgas 54.vidusskolas 9.a,9.b,11.a un 12.a klašu skolēni apmeklēja izstādi Skola – 2018 Ķīpsalas izstāžu centrā. Tur viņi varēja apskatīt stendus , kuros tika prezentētas Latvijas un ārvalstu  koledžas un augstskolas. Skolēniem bija iespēja klātienē uzdot jautājumus augstskolu un koledžu pārstāvjiem par mācībām šajās iestādēs un iespējām apgūt dažādas profesijas.

Skolas PKK I.Vorobjova

Iepazīstam biškopja profesiju!

2018. gada 20. un 21. februārī skolā viesojās biškopības saimniecība "Kalnu medus". Sandis Akmanis iepazīstināja 1. – 4. klašu skolēnus ar biškopja profesiju, darba instrumentiem. Skolēni aktīvi iesaistījās nodarbībā, ieguva jaunas zināšanas par  bitēm, medu un biškopja profesiju, izbaudīja garšīgo ziedu medu.

Paldies Sandrim Akmanim par lieliskajām nodarbībām!

PKK Marija Čerepenko

RTU un tomāti

Projektu dienu ietvaros 8.b klase apmeklēja “Getliņi Eko SIA”. Skolēni iepazinās tomātu un gurķu audzēšanu. Sadzīves atkritumu poligons ir mūsdienīgs, tehnoloģisks un draudzīgs apkārtējai videi. Skolēni iepazinās ar dažādiem tehnoloģijas profesiju pārstāvjiem: inženieriem, bioķīmiķiem u.c.
Pēc tam skolēni devās uz RTU un apmeklēja materiālzinātnes un ķīmijas mašīnbūves un transporta, enerģētikas un elektronikas fakultāti, lai iegūtu informāciju priekšstatu par to, kur var iegūt augstāko izglītību, lai varētu strādāt mūsdienīgos uzņēmumos, kur ražo dažāda veida produkciju.

Diskusija – nodarbība ,,Kas ietekmē karjeras izvēli”

Šā gada 16.februārī skolā notika diskusija – nodarbība, ko vadīja Biedrības ,,Laimes kalve” lektore Oksana Černova. Šī nodarbība bija paredzēta 10.a un 11.a klases skolēniem. Nodarbības laikā skolēni atbildēja uz jautājumiem, izteica savas domas par nākotnes plāniem , kas saistīti ar profesijas izvēli, pildīja uzdevumus, uzzināja, kas ir kompetences un kas jāzina, lai varētu pareizi izvēlēties profesiju.

8.a klases skolēns Leons Podbrezskis - Ēnu dienā Saeimā

Saeimā Ēnu dienā, 2018. gada 14.februārī, viesojās Rīgas 54. vidusskolas 8.a klases skolēns Leons Podbrezskis, lai klātienē iepazītu parlamenta darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Skolēnus uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece,  jaunieši varēja apskatīt  Saeimas nama telpas,  apmeklēt komisiju sēdes un redzēt citus parlamenta plānotos pasākumus, to starp Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāja Džona Berkova (John Bercow) vizīti Saeimas namā.

Leons bija deputāta Artusa Kaimiņa ēna. A. Kaimiņam bija 15 ēnas. Leons kopā ar citām A.Kaimiņa ēnām vēroja arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darbu. Vēlāk notika ēnotāju diskusija ar A. Kaimiņu.

Artuss Kaimiņš  ir Leona deputāts favorīts. Leons uzskata, ka Artuss ir deputāts, kurš aizstāv tautas intereses un izpilda solīto.

Leons Ēnu dienā guva lielisku pieredzi.

Pedagogs karjeras konsultants M.Čerepenko

Skolā «Tehniskās jaunrades diena»

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros 2018. gada 25. un 26. janvārī skolā viesojās zinātkāres centra "ZINOO RĪGA" pārstāvji, kas vadīja karjeras izglītības nodarbības skolēniem, veidojot izpratni par karjeras iespējām zinātnes jomā. Pavisam notika 5 veidu nodarbības: Fidžet spineri, Uzveic plūdus, Zemestrīce, Gudrais plastilīns un Morzas kods.

Pasākumā tika iesaistītas visas klases. Skolēnos tas izraisīja lielu interesi, rosināja bērnu un jauniešu interesi par tehnisko jaunradi un inženierzinātnēm, attīstīja praktiskās iemaņas dabaszinātņu, elektronikas u. c. tehnisko disciplīnu jomā.

Vecāko klašu skolēni starpbrīžos meklēja atbildes uz jautājumiem un pildīja uzdevumus, kas bija apskatāmi uz “ZINOO RIGA” izvietotajiem plakātiem skolas 2. stāva gaitenī. Par iesniegtajām atbildēm skolēni ieguva balvu – pildspalvu.

Pedagogs karjeras konsultants M. Čerepenko

“Ātrie un uzmanīgie” konkursa “Gribu būt mobils” Rīgas pusfinālā

2018. gada 16. janvārī skolas komanda “Ātrie un uzmanīgie” (8.a klases komanda) piedalījās CSDD konkursa “Gribu būt mobils” pusfinālā. Konkurss notika Motormuzejā.
Konkursa laikā dalībnieki rādīja savas zināšanas ceļu satiksmes drošības noteikumos, iesaistījās stafetē, interaktīvos uzdevumos un demonstrēja mājas darbu par informatīvi izglītojošo kampaņu gājēju drošībai “REDZI – PAREDZI!”. Kampaņas mērķis bija pievērst uzmanību potenciāla riska situācijām pilsētās un iepazīstināt vadītājus un gājējus ar bīstamu situāciju priekšvēstnešiem. Visos pusfināla kontrolpunktos bija jāizmanto savas teorētiskās zināšanas un jāizmanto arī radošā pieeja. Veiksmīgam startam noderēja gan saliedēts komandas gars, gan spēja individuāli parādīt labu sniegumu. Komandas dalībnieki ieguva diplomu un balvas.
Paldies komandas dalībniekiem:
Jūlijai Krotovai
Iļjam Gugaļimskim
Andrejam Korovskim
Dmitrijam Ščukam.

Paldies par atsaucību un sadarbību skolotājai Tatjanai Bogdanovičai.

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

IK “Signol” (Konfelāde) izbraukumekskursijā Rīgas 54. vidusskolā

Eiropas Sociālā fonda projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas 54. vidusskola īstenoja pasākumu “Ražots Latvijā”. 2018. gada 11. janvārī 5. un 6. lases skolēniem bija iespēja iepazīties ar  Konfelādes ražotājiem, iejusties degustatora lomā, degustējot marmelādi un sīrupus. Skolēni izveidoja savu marmelādi, iesaiņoja to.

Informācija: Rīgas 54. vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko.

Iepazīstam medmāsas profesiju!

Kārtējo reizi 07. decembrī  skolā viesojās Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas (RSU SKMK) pārstāvji, šoreiz  9. klašu skolēniem. Viņi  iepazinās ar izglītības iestādes studiju programmām, kā arī veica injekciju, iejutās medmāsas lomā. Skolēni iepazinās ar medicīna māsas instrumentiem, speciālo apģērbu, darbu.

PKK M.Čerepenko

Tikšanās ar mācību centra „LANDO” pārstāvi

2017 gada 1. decembrī Rīgas 54. vidusskolā notika nodarbība 6.a un 6.b klases skolēniem – informācijas ātra iegaumēšana un atmiņas attīstīšana. Nodarbībā skolēni uzzināja, kā galvas smadzenes apstrādā informāciju, kā darbojas dažādas galvas smadzeņu daļas un kāpēc ir vajadzīga uzmanība. Skolēni pārbaudīja savu uzmanību, darbojās ar sagatavotiem materiāliem – krāsainām tabulām.

Paldies 6.a klases audzinātājai M. Trocei par sadarbību!

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko

KAA projekta pasākums “Ražots Latvijā” – ceptuvē “Lāči”’

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Rīgas 54. vidusskolas 1. un 2. klases skolēni 2017.29.11. īstenoja pasākumu “Ražots Latvijā”, dodoties ekskursijā uz ceptuvi “Lāči”, lai  iepazītos ar cepēja - maiznieka profesiju, viņa darbarīkiem, ražošanas procesu. Skolēni arī paši piedalījās maizes cepšanas procesā  – veidoja savu gardumu. Skolēnu atsauksmes par redzēto bija lieliskas.

Mācību ekskursija tika finansēta projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001„ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Paldies jaukajiem ceptuves darbiniekiem, klases audzinātājām Ludmilai Makarovai un Jevgeņijai Varlamovai par sadarbību!

Pasākumu izvērtēja Rīgas 54. vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko.

KAA pasākums “Ražots Latvijā” – ekskursijas uz VAS "Starptautiskā lidosta “Rīga”

2017.23.11. Rīgas 54. vidusskolas PKK Marija Čerepenko organizēja KAA pasākumu “Ražots Latvijā” 3. – 4. klasēm - ekskursijas uz VAS "Starptautiskā lidosta “Rīga”. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros.
Skolēni iepazinās ar starptautiskās lidostas “Rīga” nepieciešamajām profesijām, iepazinās ar reģistrācijas, kontroles un drošības, bagāžas izņemšanas procesa darbiniekiem, dispečera darbu, guva jaunus iespaidus par profesijām, kas saistītas ar aviāciju un darbinieku amatiem uzņēmumā.
Interesants bija gida stāstījums. Interesnata skolēniem likās drošības pārbaude lidostā. Drošības darbinieki viņus pārbaudīja kā īstus pasažierus, dažiem skolēniem bija jāiziet atkārtota pārbaude.
Pasākums rosināja skolēnus padomāt par saviem nākotnes nodomiem saistībā ar iepazītajām profesijām lidostā.
Varbūt starp mums ir nākamais lidotājs, stjuarte, dispečeris…?
PKK M. Čerepenko

Profesiju sīrups — 4. klasēm

2017.23.11. Rīgas 54. vidusskolas 4. klašu skolēnu komanda "Sprīdītis" piedalījās KI pasākumā "Profesiju sīrups". Pasākums notika Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskolā. Mūsu skolas skolēnu komanda piedalījās kopā ar profesijas ekspertēm – sporta kluba fitnesa trenerēm Natāliju Korovsku un Tatjanu Morozovu.

Skolēni iepazinās ar dažādu profesiju ekspertu darbu, aktīvi piedalījās profesiju pārstāvju darbnīcās. Skolēni guva pozitīvas emocijas – viņi dejoja kopā ar fitnesa trenerēm, vingroja kopā ar fizioterapeiti,  gatavoja saldējumu mohito pavāra darbnīcā, kopā ar dizaineri iekārtoja istabu u. c.

Paldies 4.a un 4.b klases audzinātājām I. Petrovai un R. Dņestrjanskai par skolēnu sagatavošanu pasākumam!

Paldies profesijas ekspertēm fitnesa trenerēm N.Korovskai un T.Morozovai par skolēniem sniegto iespēju!

Pedagogs karjeras konsultants Marija Čerepenko